У рамках проекту «Європейська школа обміну досвідом», що реалізується в прикордонних регіонах України, Угорщини, Словаччини та Румунії за фінансової підтримки Європейського Союзу (Грантова угода HUSKROUA/0901/011 від 17.01.2011 року), 4 травня 2012 року між Румунією та Україною відбулася чергова міжнародна відеоконференція.
Цього разу група учнів та вчителів м. Ужгорода спілкувались з колегами з м. Байя-Маре (Румунія) в он-лайн режимі, використовуючи сучасні Інтернет-технології. Сучасна система відеоконференції обладнана минулого року в рамках проекту за фінансової підтримки Європейського Союзу.
Румунську команду проекту представляли:
- Оана Чіореан – менеджер проекту «Європейська школа обміну досвідом»
- Маріна Лічі – представник школи мистецтв м.Байа-маре
- Учні румунського відділення «Європейської школи обміну досвідом»
Ужгородську команду проекту представляли наступні учасники:
- Кіндюх Петро Ярославович, координатор проекту
- Носа Наталія, місцевий координатор проекту
- Бойчук Роман Юрійович, директор проекту
- Борис Чернявський, виконавчий директор ГО «Європейська школа»
- Турянський Ярослав Володимирович, Президент Асоціації керівників закладів освіти України «Відроджені гімназії України».
- Герцог Юрій Вільгельмович, заступник директора ЗІППО з питань міжнародного співробітництва
- Пуківська Марина Іванівна, директор ліцею «Лідер»
- Гричка Лариса Йосипівна, заступник директора ліцею «Лідер» з навчально-виховної роботи
- Садова Олександра Володимирівна, заступник директора Ужгородської ЗОШ №5 з англійської мови
- Добей Беата Миколаївна, тренер та викладач «Європейської школи обміну досвідом»
Mетою семінару та відеоконференції стали розвиток та зміцнення партнерських відносин в галузі освіти, ознайомлення з навчальною методологією, створення нових партнерських зв’язків між людьми та обмін досвідом між освітніми установами.
Міжнародні студентські групи Європейської школи обміну досвідом згадали найкращі миттєвості міжнародних сесій обміну досвідом та обмінялися оригінальними ідеями проведення літніх канікул. Експертна група проекту розглянула законодавчі аспекти функціонування системи освіти по той бік кордону. У ході відеозустрічі було підведено підсумки першого року проекту та презентовано очікування учнів двох країн від спільної діяльності на 2012 рік. А це – спільні відеотренінги, спілкування з однолітками різних країн, взаємонавчання та, основне – подальша робота над розпочатим румуно-українським проектом зі збереження енергії.
Прес-служба ГО «Європейська школа»