17 листопада 2010 року в м.Ужгороді Закарпатської області, розпочав свою роботу міжнародний проект : “Європейська школа обміну досвідом” – платформа для забезпечення стійкої співпраці між освітніми установами в прикордонних регіонах України, Словаччини, Угорщини та Румунії. Реєстраційний номер проекту: HUSKROUA/0901/011. Проект виконується за фінансовою підтримкою Європейського Союзу в рамках реалізації Програми ENPI Угорщина-Словаччина-Румунія-Україна 2007-2013.
Відбулося підписання Грантового контракту між головою Спільного технічного секретаріату Програми Балаж Шімо та Заступником директора Загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 5 м. Ужгорода з поглибленим вивченням французької та англійської мов Ужгородської міської ради Закарпатської області Романом Бойчук (Координатор проекту директор ЗОШ № 5 – Петро Кіндюх).
Метою проекту є створення стійких умов для ефективної співпраці між освітніми установами та підвищення ефективності державних освітніх послуг в прикордонних регіонах. За результатами проекту буде створено новий рівень співпраці між освітніми установами, що створює нові можливості для молодого покоління, які будуть інтегровані до європейського рівня навчання за допомогою обміну досвідом та кращими практиками між освітніми установами України, Словаччини, Угорщини та Румунії.
Партнерами у даному проекті виступають:
- Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 5 м. Івано-Франківська з поглибленим навчанням німецької мови (Івано-Франківська область, Україна),
- ГО “Центр Європейських Ініціатив” (Закарпатська область, Україна),
- Асоціація регіонального розвитку “КІУТ” (Саболч-Сатмар Берег область, Угорщина),
- Середня технічна школа в м. Сніна (Прешовський край, Словаччина),
- Агентство енергетики в Марамуреші “AMEMM” (м. Байя Маре, Марамурешський повіт, Румунія).
До участі у проекті залучені молоді вчителі та учні, керівники освітніх установ, громадських організацій, діяльність яких спрямована на розвиток освіти, представники органів влади та самоврядування прикордонних регіонів. Для стабільної співпраці між цільовими аудиторіями буде підписано міжнародні угоди, встановлено партнерства освітніх установ, створено веб-сайт, а також інституційну основу – українсько-словацько-угорсько-румунську “Європейську школу обміну досвідом”.