Не кажи — не вмію, а кажи — навчусь!

Робоча зустріч партнерів та експертів проекту «Європейська школа обміну досвідом» в Ужгороді

22 лютого 2011 року в м.Ужгороді відбулася робоча зустріч партнерів та експертів проекту «Європейська школа обміну досвідом» – платформа для забезпечення стійкої співпраці між освітніми установами в прикордонних регіонах Україна, Словаччини, Угорщини та Румунії.

Проект реалізується міжнародним консорціумом під керівництвом Центру Європейських Ініціатив та Ужгородською загальноосвітньою школою №5 та фінансується Європейською Комісією в рамках програми ENPI «Угорщина-Словаччина-Румунія-Україна».

На зустрічі були представлені всі партнери з України, Словаччини, Угорщини та Румунії, партнерська група інституцій регіонального розвитку та партнерська група освітніх установ прикордонних регіонів, а саме:

Партнери із Угорщини: Ракоці Андраш – керівник Асоціації регіонального розвитку «КІУТ», Кінга Гамарі – фінансовий менеджер Асоціації «КІУТ», Балог Анна Ракоці – експерт проекту, Болаж Ласло заступник директора школи ім. В.Тейхмана, м.Кішвард. Партнери із Словаччини: Святослав Густяк, керівник словацької групи, експерт проекту, Алена Романова, директор технічної школи, м.Сніна. Партнери із Румунії: Адіна Думітру – директор Агенції управління енергією повіту Марамуреш, Оана Чіорен – технічний менеджер проекту. Партнери з України, Івано-Франківськ: Ярослав Олексин, керівник делегації, директор Івано-Франківської школи №5, Філіпчук Галина, заступник директора Івано-Франківської школи №5, Олексин Леся, вчитель англійської мови Івано-Франківської школи №5, експерт проекту Анатолій Фурда, Саварин Галина та Васильченко Галина, експерти проекту. Партнери з України, Ужгород: Петро Кіндюх, координатор проекту, директор Ужгородської школи №5, Наталія Носа – керівник центру Європейських ініціатив, Марія Симкович – менеджер проекту, заступник директора Ужгородської школи №5, Роман Бойчук – директор проекту, заступник директора Ужгородської школи №5, Борис Чернявський, асистент проекту, Вадим Пилипенко – експерт проекту, Василь Печко, експерт проекту з питань комунікаційних технологій та представники експертної групи проекту м.Ужгорода.

Під час зустрічі партнерами обговорено основні завдання проекту щодо створення якісно нового рівня освітніх послуг в прикордонних регіонах на основі використання інноваційних технологій та методи викладання, комунікаційних технологій та поширення ідеї вільного пересування освітніх послуг в рамках Карпатського регіону. Експертною групою обговорено можливість синхронізації дій в сфері загальноосвітньої, технічної та вищої освіти в прикордонних регіонах, формування ефективної спільної  концепції розвитку освіти,  створення спільної  інституційної основи для забезпечення стабільного обміну досвідом та інформацією, узгоджено спільний план дій.  Експерти Словаччини та Угорщини виразили зацікавленість поширити завдання проекту на міжнаціональний рівень, та через проведені дослідження та рекомендації щодо покращення обміну інформацією та досвідом в сфері надання освітніх послуг. 

  

В рамках проекту буде створено комуніцікаційні мережі між освітніми закладами та партнерськими регіонами. Стане можливим проведення відео-тренінгової трансляції, обговорено можливість проведення телемостів між освітніми закладами.

Прийнято рішення про проведення 24-25 березня 2011 року Форуму партнерів в м.Ужгороді, на якому буде презентовано можливості для освітніх установ, формалізована партнерська та експертна мережі в сфері освіти та узгоджені спільні дії партнерів.

Крім стратегічних питань, обговорені робочі питання щодо реалізації та фінансування проекту, представлено план промоції та публікації, проблеми візової підтримки для учасників проекту та інші. Відбулися конструктивні дискусії експертів в сфері освіти та експертів в сфері регіонального розвитку та формування партнерств.

Міжнародний консорціумом під керівництвом Центру Європейських Ініціатив та Ужгородської загальноосвітньої школи №5 та експерти проекту запрошують зацікавлені організації та освітні установи до співпраці.


 
 
ПРЕС-РЕЛІЗ У ФОРМАТІ PDF

Вадим Пилипенко, експерт проекту