Не кажи — не вмію, а кажи — навчусь!

РОЗПОЧАТО НАБІР УЧНІВ НА НАВЧАННЯ ДО ЄВРОПЕЙСЬКОЇ ШКОЛИ В М.УЖГОРОДІ

18 січня 2011 року, в актовій залі ЗОШ №5 відбулася презентаційна зустріч з потенційними учнями та викладачами Європейської школи. Проект виконується за фінансової підтримки Європейського Союзу в рамках реалізації Програми ENPI Угорщина-Словаччина-Румунія-Україна 2007-2013. Учні та викладачі пілотної групи презентували власне бачення школи майбутнього у форматі презентацій, рольових ігор, тренінгів, знайомства. Вчителі та керівники проекту наголосили на унікальності та ефективності такої освітньої установи, що передбачатиме: поглиблене вивчення іноземних мов, тренінги з розвитку особистості, міжнародні візити, пізнання країн Європи, спорт та змістовне дозвілля. 

 

До 1 лютого 2011 року триває 1-ий набір учнів 8-9-х класів на навчання на конкурсній основі. Проект розрахований на навчальну програму терміном на 2 роки. Навчання в Європейській школі здійснюватиметься у позашкільний час, у другій половині дня (з 15:00 по 18:00) за гнучким графіком. Орієнтовний перелік тренінгів та навчань, що пропонуються учням європейської школи: комунікаційні навички та основи риторики, здійснення самопрезентації та ПІАР компанії, європейські цінності та європейська майстерня, основи фандрайзингу та проектний менеджмент, знання молодіжних та європейських програм, направлених на здобуття освіти за кордоном та ін. Крім того, для учнів Європейської школи можливий додатковий пакет послуг за бажанням учнів та батьків, у який входять вивчення мов, додаткові оздоровчі та туристично-навчальні програми як в Україні так і за кордоном. Навчання відбуватиметься як за прямою участю тренерів та викладачів з України, Словаччини, Румунії та Угорщини так і через проведення відео-тренінгів та відео-уроків на дистанційній основі. Найкращі учні Європейської школи візьмуть участь у спільних тижневих навчальних сесіях, які заплановані в Словаччині, Угорщині, Румунії та Україні. Навчальні сесії передбачають таку спеціалізацію: екологічний та енергетичний напрямки, інжениринг, економіка та лідерство. Передбачений набір на навчання групи мультимовного напрямку для дітей, які вже володіють або хочуть вивчати декілька мов. З питань навчання у школі звертайтесь до менеджера проекту – Марії Симкович (3-40-67).

Європейська школа – це розвиток лідерських якостей учнів як інструменту реалізації їх професійної кар””””єри, використання міжкультурного діалогу у процесі викладання, забезпечення учня спеціальними засобами інформаційної активності, використання у процесі навчання сучасних комунікаційних технологій.

Європейська школа спрямована на творчу самореалізацію, культивування самоповаги, інтерактивні технології, врахування пріоритету інтересів дітей, мотивацій творчої праці.

Метою проекту є створення стійких умов для ефективної співпраці між освітніми установами та підвищення ефективності державних освітніх послуг в прикордонних регіонах. За результатами проекту буде створено новий рівень співпраці між освітніми установами, що створює нові можливості для молодого покоління, які будуть інтегровані до європейського рівня навчання за допомогою обміну досвідом та кращими практиками між освітніми установами України, Словаччини, Угорщини та Румунії. Партнерами у даному проекті виступають: Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 5 м. Івано-Франківська з поглибленим вивченням німецької мови (Івано-Франківська область, Україна), ГО “Центр Європейських Ініціатив” (Закарпатська область, Україна), Асоціація регіонального розвитку “КІУТ” (Саболч-Сатмар Берег область, Угорщина), Середня технічна школа в м. Сніна (Прешовський край, Словаччина), а також Агентство енергетики в Марамуреші “AMEMM” (м. Байя Маре, Марамурешський повіт, Румунія). До участі у проекті будуть залучені молоді вчителі та керівники освітніх установ, громадських організацій, діяльність яких спрямована на розвиток освіти, представники органів влади та самоврядування прикордонних регіонів. Для стабільної співпраці між цільовими аудиторіями буде підписано міжнародні угоди, встановлено партнерства освітніх установ, створено веб-сайт, а також інституційну основу – українсько-словацько-угорсько-румунську Європейську школу.

 

 

ПРЕС-РЕЛІЗ У ФОРМАТІ PDF

Борис Чернявський